Jak szukać pracy? – poradnictwo zawodowe na odległość
W okresie pandemii poszukiwanie pracy prawie całkowicie przeniosło się do sieci. Rozmowy kwalifikacyjne z pracodawcami odbywają się przede wszystkim przez telefon lub w formie telekonferencji.
Przeglądając regularnie witryny z ofertami pracy obserwujemy różne ogłoszenia nie tylko pracodawców, ale również osób poszukujących zatrudnienia. Często są to bardzo zdawkowe informacje typu:
„Szukam pracy dwadzieścia lat",
„Podejmę pracę mężczyzna 19 lat".
Należałoby zastanowić się, czy pracodawca poszukujący kandydatów do pracy zwróci w ogóle uwagę na taki anons.
W trakcie kontaktów z pracownikami Urzędu Pracy klienci skarżą się, że wysyłają wiele cv, ale żaden z pracodawców nie odpowiada na ich ofertę. Kiedy doradca zawodowy pyta, na jakie stanowisko klient aplikował i jakie swoje informacje zawodowe wpisał w cv, okazuje się, że dane zawarte w tym dokumencie nie były adekwatne do wymogów stanowiska, na które pracodawca poszukiwała kandydata do pracy.
Jeżeli zastanawiacie się Państwo: Gdzie szukać informacji o wolnych miejscach pracy?
Jak prawidłowo czytać ogłoszenia o pracę? Jak przygotować życiorys zawodowy (cv), który zachęci pracodawcę do umówienia kandydata na rozmowę w sprawie pracy? Jak przygotować się do tej rozmowy by przekonać pracodawcę, że jest się najlepszym kandydatem do pracy? Gdzie znaleźć odpowiedź na powyższe pytania?
Na te pytania chętnie odpowiedzą doradcy zawodowy. Udzielają porad indywidualnych w formie konsultacji telefonicznych, e-mailowych lub telekonferencji. Również pomogą w wyborze lub zmianie zawodu, określeniu predyspozycji zawodowych i pomogą w przygotowaniu indywidualnej ścieżki kariery zawodowej
Osoby chcące skorzystać z wyżej wymienionych usług proszone są o kontakt z Doradcą zawodowym Beatą Jakubowską telefonie (pod numerem 23 654 39 18 wew.318) lub majlowy pod adresem: beatajakubowska@pup.mlawa.pl